شرکت کاوین

  • تاریخ : ۲۳ام دی ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  شبکه خبری ‘روسیا الیوم’ ، در ساعات ابتدایی امروز صدای توپخانه و رگبار در قسمت جنوبی شهر و در ساحل دریای سرخ به گوش رسید.


«یحیی سریع» سخنگوی نیروهایانصار الله و حوثی های یمن روز گذشته در خصوص آخرین وضعیت نقض توافقنامه استکهلم اعلام کرد که ائتلاف  سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته ۸۹ بار آتش بس را در الحدیده نقض کرده است.این اقدام پس از آن صورت گرفت که نیروهای حوثی با هواپیمای بدون سرنشین به رژه نیرهای نزدیک به ائتلاف سعودی حمله کردند. 


این در حالی است که «محمد علی الحوثی» رییس کمیته عالی انقلابی یمن تاکید کرد که انصار الله به توافق آتش بس سوئد پایبند است و باید طرف مقابل نیز آن را اجرا کند.


در پی مذاکرات طرف های یمنی و اعلام مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن ، آتش بس در این کشور از بامداد سه شنبه (۲۷ آذر) آغاز شد، اما با این حال مقام های یمنی تاکنون از نقض مکرر آتش بس از سوی نیروهای متجاوز و مزدوران سعودی خبر داده اند.


چهارمین دور مذاکرات صلح یمن ۱۵ آذر ماه با میانجیگری گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در استکهلم سوئد آغاز شد و نمایندگان دولت نجات ملی و دولت فراری یمن پنجشنبه (۲۲آذر) پس از یک هفته مذاکره، درباره آتش بس در شهر و بندر الحدیده و بنادر الصلیف و عین عیسی به توافق رسیدند و برای عقب نشینی نیروهای نظامی دو طرف از شهر و بندر الحدیده نیز مهلت۱۴ روزه تعیین شد.


تاکنون چندین بار برای پایان دادن به جنگ یمن تحرکاتی صورت گرفته اما هر بار با کارشکنی عربستان و متحدان آن به بن بست رسیده است، نخستین نشست صلح دی سال ۱۳۹۴ در ژنو بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت.


دومین دور مذاکرات صلح نیز پس از چندین ماه وقفه، در اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در کویت به جریان افتاد که با کارشکنی ائتلاف سعودی به بن بست رسید.


 

کانال رسمی شرکت کاوین در تلگرام