شرکت کاوین

  • تاریخ : ۲۹ام تیر ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، حمید موحدی، سرمربی ایرانی تیم والیبال جوانان پاکستان بعد از دیدار تدارکاتی با ایران که با شکست ۳ بر صفر تیمش همراه شد، اظهار داشت: طبق توافقی که با آقای عطایی داشتیم، سرمربی ایران به ما لطف داشتند و توانستیم یک بازی تدارکاتی با آنها داشته باشیم. این اولین بازی تدارکاتی ما قبل از مسابقات قهرمانی آسیا بود چون بازیکنان پاکستان حرفه ای نیستند و شاید برای اولین بار است که در یک تورنمنت چه رسمی و چه غیررسمی شرکت می کنند. این تجربه بسیار ارزشمندی برای ما بود که توانستیم با تیم خیلی خوب ایران بازی کنیم و بازیکنان من خیلی آماده تر از قبل به مسابقات پای می گذارند. تیم ایران در این بازی واقعا فوق العاده کار کرد. چه در بحث انفرادی و چه تیمی آنها حرفه ای عمل کردند و در نهایت هم برنده شدند.

وی در پاسخ به این سوال که پاکستان در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا چه هدفی را دنبال می کند، عنوان کرد: متاسفانه شرایط والیبال در پاکستان در سال های اخیر جالب نبوده و شاید بتوان گفت حدود ۶ سال متوقف شده بود. من سرمربی تیم بزرگسالان پاکستان هستم؛ اما اصرار کردم که امسال تیم نوجوانان و جوانان را هم تشکیل دهیم تا بتوانیم آینده والیبال پاکستان را هم بسازیم. این بازیکنان هم به صورت کلاسیک و اصولی والیبال را یاد نگرفتند چون آنها از روستاها پیدا کردم که به صورت خودجوش و پای برهنه والیبال بازی می کردند. ما ۶، ۷ ماه تمرین کردیم تا آنها را با والیبال مدرن دنیا آشنا کنیم. زمان زیادی نیاز داریم تا بتوانیم یک تیم خوب بسازیم. در واقع مسابقات امسال برای ما حالت کسب تجربه است تا این بازیکنان بتوانند با تیم های دیگر و تورنمنت های خارجی آشنا شوند.

موحدی در پایان درباره کیفیت تیم ایران و شانس قهرمانی این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: صددرصد امیدوارم ایران در این مسابقات به قهرمانی برسد چون لیاقتش را دارد و با این بازیکنان کسب جام قهرمانی حقش است. ایران کادرفنی بسیار خوبی دارد که توانسته بازیکنان را در بهترین سطح راهی مسابقات کند. به نظرم در این رقابت ها تنها تیمی که به طور کامل شایستگی قهرمانی را دارد، ایران است که امیدوارم به عنوان شانس اول به هدفش برسد.