شرکت کاوین

  • تاریخ : ۱۹ام مهر ۱۳۹۷

وبسایت نود: نام هایی عیرقابل انتظار در صدر جدول گلزنان لیگ های معتبر اروپایی به چشم می‌خورد.

نام هایی مانند کریستین استوانی، کریشتوف پیونتک و پاکو آلکاسر در نگاه اول چندان جلب توجه نمی‌کنند. اما با گذشت تقریبا یک چهارم از مسابقات باشگاهی فصل ۱۹-۲۰۱۸ نام این بازیکنان در صدر جدول گلزنان برخی از لیگ های بزرگ اروپایی دیده می‌شود. در ادامه نگاهی به وضعیت گلزنان برتر ۵ لیگ معتبر اروپا خواهیم انداخت:

لالیگا

در لیگی که مهاجمانی چون لیونل مسی، آنتوان گریزمن، لوئیس سوارز، گرت بیل، دیگو کاستا و کریم بنزما فعالیت می‌کنند، این کریستین استوانی است که با ۸ گل آقای گل فعلی آن محسوب می‌شود. استوانی فصل قبل هم ۲۱ گل برای ژیرونا به ثمر رساند و در این فصل هم با دبل های خود آقای گل لالیگا شده است.

او در سال ۲۰۰۹ و با تیم آلباسته وارد فوتبال اسپانیا شد. استوانی فوتبال خود را در تیم دانوبیو اروگوئه و در کنار ادینسون کاوانی آغاز کرد. این دو بازیکن بعدها در ایتالیا و در تیم رجینا نیز هم بازی شدند.

نگاهی به مدعیان آقای گلی در لیگ‌های اروپایی

بعد از استوانی هم نام آندره سیلوا به چشم می‌خورد. بازیکن پرتغالی بعد از یک فصل کابوس وار در میلان به شکل قرضی راهی سویا شد و در همان نخستین بازی لالیگایی در مقابل رایو وایکانو هت‌تریک کرد. او دو بار دروازه رئال مادرید را باز کرد و با گلزنی در مقابل لوانته و ایبار، جمع گل های خود را به عدد ۷ رساند. سویا با پرداخت ۳۵ میلیون یورو قادر است قرارداد سیلوا را دائمی کند و این اتفاق با ادامه روند موجود، قطعا رخ خواهد داد.

برترین گلزنان لالیگا:

کریستین استوانی (ژیرونا): ۸ گل

آندره سیلوا (سویا): ۷ گل

لیونل مسی (بارسلونا): ۶ گل

وسام بن‌یدر (سویا)، یاگو آسپاس (سلتاویگو): ۵ گل


سری آ

آندری بولیسگا اولین مربی کریشتوف پیونتک درباره او می‌گوید او در سال ۲۰۰۶ تنها ۱۱ سال داشت اما همان زمان هم یک استعداد باورنکردنی بود. پیونتک در تابستان با تنها ۴ میلیون یورو از لهستان راهی سری آ و جنوا شد و هر روز در حال رکوردشکنی است.

نگاهی به مدعیان آقای گلی در لیگ‌های اروپایی

او در ۷ بازی سری آ ۹ گل به ثمر رسانده، اتفاقی که آخرین بار توسط مهاجمی مانند گابریل باتیستوتا رقم خورده بود. نام پیونتک در صدر جدول گلزنان سری آ بالاتر از نام هایی نظیر کریس رونالدو و لورنزو اینسینیه دیده می‌شود.

برترین گلزنان سری آ:

کریشتوف پیونتک (جنوا): ۹ گل

لورنزو اینسینیه (ناپولی): ۶ گل

گریگوری دفرل (سمپدوریا)، چیرو ایموبیله (لاتزیو): ۵ گل

گونزالو هیگواین (میلان)، ماریو مانژوکیچ (یوونتوس)، کریس رونالدو (یوونتوس)، رودریگو دی‌پائول (اودینزه)ک ۴ گل


بوندسلیگا

پاکو آلکاسر بعد از گذراندن دو فصل ضعیف به همراه بارسلونا، از لالیگا مهاجرت کرد تا خود را احیا کند و این اتفاق به بهترین نحو ممکن رخ داده است. آلکاسر با ۸۱ دقیقه بازی بوندسلیگایی و بدون حتی یک بازی ثابت، ۶ گل به ثمر رسانده و آقای گل سطح اول فوتبال آلمان است.

نگاهی به مدعیان آقای گلی در لیگ‌های اروپایی

هت‌تریک در مقابل آگسبورگ، دبل مقابل لورکوزن و یک گل دیگر در برابر آینتراخت فرانکفورت در حالی رقم خورده که آلکاسر هیچ یک از این بازی ها را از ابتدا اغاز نکرده است. این گل ها آلکاسر را بعد از حدودا ۲ سال و نیم به تیم ملی اسپانیا نیز بازگردانده است. خاطرات تلخ آلکاسر با پیراهن آبی اناری به سرعت در حال محو شدن است.

برترین گلزنان بوندسلیگا:

پاکو آلکاسر (دورتموند): ۶ گل

آندری دودا (هرتابرلین)، آلاسان پلیا (گلادباخ): ۵ گل

آلفرد فینبوگاسون (آگسبورگ)، وداد ایبیشویچ (هرتابرلین)، مارکو رویس (دورتموند)، یوسف پولسن (لایپزیش)، تیمو ورنر (لایپزیش): ۴ گل


لیگ برتر انگلیس

در لیگ برتر یک نام بزرگ صدرنشین جدول گلزنان است. اما ادن هازارد تا پیش از شروع این فصل هرگز بازیکنی گلزن نشان نداده بود. او با ۷ گل بالاتر از بازیکنانی نظیر هری کین و سرخیو آگوئرو، آقای گل های لیگ برتر در ۳ فصل از ۴ فصل گذشته آقای گل کنونی لیگ برتر است و با شرایط موجود و البته تغییر نقش تحت نظر مائوریتسیو ساری، به نظر باید منتظر گل های بیشتری از ستاره بلژیکی آبی ها باشیم.

نگاهی به مدعیان آقای گلی در لیگ‌های اروپایی

برترین گلزنان لیگ برتر:

ادن هازارد (چلسی): ۷ گل

هری کین (تاتنهام)، سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی)، آلکساندر میتروویچ (فولام)، گلن ماری (برایتون): ۵ گل