شرکت کاوین

  • تاریخ : ۱۹ام مهر ۱۳۹۷

خبرگزاری فارس: محمدعلی افشانی، شهردار تهران در نشست مشترک شهردار تهران با فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: امنیت در جامعه بسیار حائز اهمیت است و نقش امنیت در جامعه مانند هوای قابل تنفس برای مردم است.

وی گفت: مردم زمانی که هوای قابل استنشاق و مطبوعی دارند قدر هوا را نمی‌دانند ولی اگر در دود گرفتار شدند و هوای مطبوعی برای آنها نبود، آن موقع قدر هوای خوب را می‌دانند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه امنیت زیربنای عمران، آبادانی و توسعه است، گفت: اگر عمران و توسعه در کشور صورت می‌گیرد، نیروی انتظامی در آن نیز سهیم است. امکان ندارد در جامعه‌ای ناامنی وجود داشته باشد و توسعه هم اتفاق بیفتد.

افشانی گفت: وقتی امنیت کشوری خدشه‌دار شود دیگر آن کشور توسعه نخواهد یافت. اهمیت امنیت در تعالیم ما به‌گونه‌ای است که خداوند به شهر امن قسم می‌خورد.

نیروی انتظامی در عمران و توسعه کشور سهیم است

وی افزود: امنیت امروز مدیون فرهنگ ماست و مردم آگاه و فهیم ما خود عامل اصلی امنیت هستند.

شهردار تهران اظهار داشت: نیروهای مسلح مانند نیروی انتظامی، سپاه و بسیج به‌طور مداوم در مرزها و همه نقاط عامل حفظ امنیت هستند و از زحمات آنها تقدیر می‌کنیم.

افشانی اضافه کرد: آنچه در دوران کنونی حائز اهمیت است آن است که پلیس اجتماعی شکل بگیرد و قدرت شما در این است که اعتماد مردم را جلب کنید.

وی خطاب به نیروی انتظامی گفت: صبر و بردباری بهترین ابزار شماست و در مواجهه با مردم و مشکلات بایستی حتماً صبور باشید و هنر شما این است که به هنگام خشم مدارا کنید.

شهردار تهران اظهار داشت: کشوری که این‌همه منابع غنی دارد باید در زمان کنونی زبانزد باشد.

افشانی افزود: سال گذشته در حوادث دیماه کافی بود که نیروی انتظامی صبر پیشه نکند و قطعا فضا فرق می‌کرد.

وی‌ ادامه داد: شهرداری در کنار نیروی انتظامی است و بایستی در کنار هم اقدامات لازم را برای رفع مشکلات انجام دهیم.

شهردار تهران اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر تهران اعتیاد و تکدی‌گری است که باید از جامعه ما رخت بربندد.

افشانی درباره بافت فرسوده در شهر تهران گفت: بعضی وقت‌ها شاهد محلاتی هستیم که باور کردنشان مشکل است.

وی گفت: در موضوع آسیب‌های اجتماعی نیز همان‌طور که کنار هم بوده‌ایم، این تعامل باید بیشتر شود تا بتوانیم فضای شهر را از آنچه‌که هست بهتر کنیم.