شرکت کاوین

  • تاریخ : ۶ام مهر ۱۳۹۷

ایسنا: جواد منافی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد داربی پایتخت و تساوی دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر اظهار کرد: در نیمه اول بازی خطرناک و درگیرانه‌ای را شاهد بودیم. بار فنی خاصی در این بازی قابل مشاهده نبود.

دوندگی دو تیم در این بازی بسیار زیاد بود. مدافعان فضا را برای هجوم مهاجمان دو تیم گرفته بودند و فورواردها نمی‌توانستند حمله‌ای ایجاد کنند. بازی دو تیم کاملا عمق را برای حمله مهاجمان می‌بست. فورواردهای دو تیم در این بازی خیلی کم صاحب توپ شدند و به خاطر همین موقعیت گل آنچنانی در نیمه اول ایجاد نشد.

در این بازی بیشتر می‌خواستند خطا بگیرند و از ضربات کاشته استفاده کنند. نقطه قوت استقلال در بازی‌هایی که انجام داده سمت راستش بود که در این بازی ما شاهد چنین نقطه قوتی نبودیم چون سمت راست استقلال را کاملا بسته بودند. در نیمه اول فکر می‌کنم موقعیت صد درصد گلی برای هر دو تیم ایجاد نشد.

منافی: پرسپولیس از استقلال بهتر بازی کرد

او ادامه داد: نیمه دوم هم مثل نیمه اول آغاز شد و هر چه گذشت پرسپولیس توانست بهتر بازی کند. با آمدن عالیشاه سمت چپ پرسپولیس قوت بیشتری گرفت و توانست چند ارسال خوب روی دروازه داشته باشد. هرچه به آخر بازی نزدیک‌تر می‌شدیم پرسپولیس موقعیت‌های بهتری پیدا می‌کرد.

با این که استقلال احتیاج مبرمی به سه امتیاز بازی داشت ولی برای پرسپولیس فرق خاصی نمی‌کرد. کسب مساوی هم برای پرسپولیس نتیجه راضی کننده‌ای بود چون این تیم بازی مهمی با السد در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا دارد. استقلال برای کسب این سه امتیاز خودش را به آب و آتش می‌زد ولی چیز خاصی از استقلال در این بازی ندیدیم که بتواند پرسپولیس را تحت فشار قرار دهد.

من فکر می‌کنم پرسپولیس در این بازی یک مقدار بهتر از استقلال بازی کرد و موقعیت‌های بهتری توانست ایجاد کند. همه انتظار داشتند با توجه به شرایط استقلال در جدول و وضعیت نامناسب روحی – روانی ایجاد شده، استقلال بتواند بازی خوبی را به نمایش بگذارد اما این اتفاق نیفتاد و استقلالی‌ها یک بازی بسته و بی‌برنامه ارائه دادند. یکی از کسل‌کننده‌ترین داربی‌های پایتخت را شاهد بودیم و فکر می‌کنم کسانی که این بازی را دیده باشند، از دیدن این بازی لذتی نبرده باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بازی‌ای که پرسپولیس در شهرآورد انجام داد این تیم شانسی برد السد در لیگ قهرمانان آسیا را دارد گفت: صد درصد این تیم شانس برای صعود دارد.

البته نبودن حسین ماهینی می‌تواند به تیم لطمه بزند. در هر صورت بازی بسیار سنگینی مقابل این تیم قطری داریم. السد قطر یک بازی بسیار سنگین مقابل استقلال انجام داده است. امیدوارم بتوانیم با یک بازی برنامه‌ریزی شده بتوانیم مساوی در بازی رفت و در زمین السد قطر بگیریم یا اگر هم باختیم با اختلاف یک گل زمین را ترک کنیم.

حتی اگر مساوی هم بگیریم دستاورد بزرگی را کسب کرده‌ایم چون بازی برگشت در ورزشگاه آزادی خواهد بود. در نهایت باید بگویم بازی سختی داریم و آقای برانکو باید حواسش به این مساله باشد و یک بازی با برنامه و خوب را ارائه دهد.