شرکت کاوین

  • تاریخ : ۱۰ام تیر ۱۳۹۷

به گزارش فارس، سید جواد احمدی امشب در همایش تقدیر از برترین واحدهای صنفی استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر در سطح کشور حدود ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار پروانه دارای کسب وجود دارد که این تعداد واحد صنفی ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اضافه کرد: چنانچه به ازای هر واحد صنفی ۲٫۵ نفر اشتغال لحاظ شود تاکنون باید ۶ میلیون شغل در حوزه اصناف ایجاد شده باشد که این میزان اشتغال نشان از جایگاه ویژه اصناف در کشور است.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران با بیان اینکه ایجاد هر فرصت شغلی در حوزه صنفی به‌ مراتب ارزان‌تر از ایجاد شغل در بخش‌های صنعتی است، عنوان کرد: در شرایط فعلی کشور، راهبردهای دشمن از سیاست و اقتصاد به اقتصاد و سیاست تغییر مسیر داده که در این زمینه اقتصاد هدف اصلی دشمنان است که در بخش‌های مختلف مورد تهاجم واقع‌شده است.

احمدی ادامه داد: شرایط کنونی ایجاب می‌کند بیش‌ از پیش در تاریخ پرتلاطم کشور از آرمان‌های کشور با انسجام و همدلی، مراقبت شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که راه برون‌رفت از مشکلات را صبر و تقوا عنوان کردند، افزود: همه مسوولان تلاش دارند شرایط را به نحو مطلوبی پیش ببرند، مشروط بر اینکه مردم نیز با انسجام و همدلی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی گام بردارند.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران در بخش دیگری از سخنان خود به اختصاص تسهیلات بانکی به اصناف اشاره کرد و متذکر شد: سال گذشته طبق آئین‌نامه مقرر شده بود که تسهیلاتی نیز برای واحدهای صنفی لحاظ شود که در برخی استان‌ها تعدادی از بانک‌های عامل از این مسوولیت شانه خالی کردند.

احمدی یادآور شد: در سال جاری مقرر شده که واحدهای صنفی همانند واحدهای صنعتی از تسهیلات بهره‌مند شوند، چراکه با این اقدام می‌توان در گام‌های موثری در تامین نقدینگی اقتصاد کشور برداشت.