شرکت کاوین

  • تاریخ : ۳۱ام مرداد ۱۳۹۷

نتابج یک نظرسنجی بین المللی از مادران ۱۱ کشور توسعه یافته نشان می دهد که ۵۸ درصد از کودکان ۲ تا ۵ سال استفاده از رایانه را سریعتر از بستن بند کفش یاد می گیرند.

 

 

این سرنوشت کودکانی است که از اولین ماههای زندگی کار با رایانه و دستگاههای فناورانه را قبل از آموختن مهارتهای مفید برای زندگی روزانه خود یاد می گیرند.

 

در تائید این اظهارات، شرکت Avg تولید کننده نرم افزارهای آنتی ویروس که مقر اصلی آن در جمهوری چک است تحقیقاتی را بر روی ۲ هزار و ۲۰۰ مادر از ۱۱ کشور توسعه یافته شامل آمریکا، کانادا، ژاپن، استرالیا، نیوزلند و ۵ کشور اروپایی انجام داده است. این مادران فرزندان بین سنین ۲ تا ۵ سال داشتند.

 

از این زنان خواسته شد که به سئوالات پرسشنامه ای درباره توانایی‌ها و مهارت‌های فرزندان خود پاسخ دهند. نتایج این نظرسنجی آنلاین نشان داد که در ۵۸ درصد از موارد کودکانی که بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ متولد شده اند بازی با یک بازی ویدیویی را در سطح پایه می دانند، درحالیکه ۵۲ درصد از آنها دوچرخه سواری را آموخته اند.

 

بعد از توانایی حل کردن یک پازل که ۷۷ درصد از کودکان با آن آشنا بودند گسترده ترین مهارت در میان فرزندان این زنان، استفاده از ماوس رایانه بود. به طوری‌که ۶۹ درصد از کودکان کار با ماوس را بلد بودند و ۶۳ درصد از آنها نیز روشن و خاموش کردن یک رایانه را می دانستند.

 

این درحالی بود که اگر از یک کودک بین ۲ تا ۵ سال آدرس خانه پرسیده می شد تنها ۳۷ درصد قادر بودند پاسخ صحیح بدهند و تنها ۲۰ درصد از آنها می توانستند بدون نیاز به کمک، شنا کنند.

 

۲۸ درصد از کودکان می دانستند که چگونه از تلفن همراه استفاده کنند و با این وسیله یک تماس تلفنی برقرار کنند. ۲۵ درصد نیز قادر بودند وارد یک برنامه مرورگر اینترنت شده و در وب جستجو کنند.

 

۱۹ درصد از آنها می توانستند روی یک دستگاه لمسی مثل لوح- رایانه -تبلت- و یا تلفن همراه هوشمند یک بازی رایانه ای انجام دهند، درحالی‌که تنها ۱۱ درصد از آنها قادر بودند بند کفش‌های خود را ببندند که این درصد در بین کودکانی که بین ۴ تا ۵ سال داشتند به ۱۴ درصد می رسید. به این ترتیب تنها ۱۴ درصد از کودکانی که آماده رفتن به مدرسه ابتدایی هستند در این کشورها می توانند بند کفش خود را ببندند.

 

این تحقیقات نشان می دهد کودکانی که در مهارت‌های زندگی بهتر بودند مادران بالای ۳۵ سال داشتند.

 

در حقیقت به نظر می رسد که مادران جوانتر ترجیح می دهند به کودکان خود به جای دوچرخه سواری روشن کردن رایانه را بیاموزند.

همچنین این احتمال وجود دارد که مادران با سن بالاتر که فرزندان بزرگتری نیز دارند از فرزندان بزرگتر خود برای آموختن مهارت‌های زندگی به فرزندان کوچکتر کمک گیرند.